Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Sıkça Sorulan Sorular

 • SINAV FORMATI NEDİR VE SINAV NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

  IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

 • TÜRKİYE’DE KAÇ ADET SINAV MERKEZİ MEVCUTTUR?

  Sınav merkezi Istanbul olup, British Council Türkiye’de 5 ilde sınav gerçekleştirmektedir: Istanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Erzurum.

 • IELTS SINAVINI KİMLER KABUL EDİYOR?

  Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

 • IELTS SINAVINI NE SIKLIKTA ALABİLİRİM?

  IELTS sınavına istediğiniz kadar başvuru yapıp istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz. Sonuç belgeleri 2 (iki) yıl geçerlidir.

 • AKADEMİK VE GENEL EĞİTİM MODÜLLERİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

  IELTS sınavı 2 modülden oluşmaktadır: Akademik ve Genel Eğitim. Akademik sınav İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen kişiler için uygulanır. Genel Eğitim modülü İngilizce konuşulan bir ülkede iş deneyimi, eğitim programları veya göçmenlik amacıyla kullanmak isteyen adaylar içindir.

 • BAŞVURU İÇİN HANGİ DOKÜMANLAR GEREKLİDİR?

  Öncelikle kimlik belgeniz veya pasaportunuz gerekmektedir. Unutmayın sadece geçerli Kimlik belgeleri (fotoğraf çok eski olmamak kaydıyla) veya Pasaport (geçerlilik süresi geçmemiş) kabul edilmektedir. 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et